Aktywnie zimą


Położenie na wysokości 615 m.n.p.m.zimą urzeka potężnymi zaspami śnieżnymi, niekiedy zaskakuje zamiecią, a innym razem jest powodem wielkiej radości, kiedy zimowe słońce i ujemna temperatura pozwalają szusować na sankach czy nartach. Na terenie Gościńca znajduje się specjalnie przygotowana górka na sanki. Ponadto goście mają do dyspozycji ślizgi, sanki plastikowe i drewniane oraz worki ze słomą. Wystarczy niewielka ilość śniegu, żeby korzystać z zimowych zjeżdżalni:)

Wypożyczalnia sanek dla naszych gości

Gościniec Kapella w zimowej aurze zaprasza nie tylko na stoki narciarskie w okolicy, ale również na góry i górki, na których sanki, czy to plastikowe, czy na płozach, czy dmuchane, sprawiają wiele frajdy:) Z myślą o naszych najmłodszych gościach przygotowaliśmy kilka rodzajów sanek, które nieodpłatnie w każdej chwili można wypożyczyć. Śnieg na naszej Przełęczy utrzymuje się dłużej niż w pobliskiej Kotlinie, dlatego często błoto w okolicy, oznacza niezłą jazdę na Kapelli:) Do tego dochodzą 1,5 - metrowe zaspy, które do marca się nie topią:)

Wewnątrz Goscińca znajduje się również ogrzewane pomieszczenie, które latem służy jako przechowalnia rowerów czy wózków, a zimą jest przechowalnią dla nart, snowboardów, sanek czy suszalnią butów i ubrań zimowych. Jest to zamknięte pomieszczenie, w którym mieszkańcy każdego pokoju mają zapewnione miejsce. Z Kapelli na narty jest blisko. Zarówno po polskiej, jak i po czeskiej stronie infrastruktura narciarska w okolicy zapewnia wiele możliwości świetnej zabawy. 

 

Narty zjazdowe w Polsce

Stacja Czarnów Ski - 37 km od Gościńca Kapella

Winterpol Karpacz - 30 km od Gościńca Kapella

Kopa Karpacz - 33 km od Gościńca Kapella

Ski Szklarska Poręba - 32 km od Gościńca Kapella

Ski Sun Świeradów - 45 km od Gościńca Kapella

 

Narty zjazdowe w Czechach

Mala Upa - 40 km od Gościńca Kapella

Harrachov - 44 km od Gościńca Kapella

 

Narty biegowe w Polsce

Jakuszyce - 38 km od Gościńca Kapella

 

  

 

 

Wielka frajda na sankach na SKI Arena Łysa Góra

SKI Arena Łysa Góra dla naszych gości okazała się być perfekcyjna do jazdy na sankach:) Ogromna, biała przestrzeń, która woła, by ją zdobyć. Najmłodszych nie trzeba długo namawiać:)

Tym bardziej, że w Gościńcu całe pomieszczenie sanek, które czekają na dobrą zabawę!

Przedszkole narciarskie, nauka indywidualna na nartach i snowboardzie

Szkoła narciarsko-snowboardowa PADAŚNIEG w Szklarskiej Porębie 

Na 12 km tras Ski Arena Szrenica instruktorzy narciarstwa i snowboardu uczą i doskonalą umiejętności narciarzy i snowbordzistów. W przedszkolu narciarskim dzieci uczestniczą w zajęciach na trzech poziomach: Pierwsze kroczki, Mali narciarze i Już śmigam.