Górski miód


 

Prawdziwy górski miód ze szczytów i wzniesień Gór Kaczawskich. Pszczoły z BeeKapella pracują na ekologicznych łąkach i w dzikich lasach. Nasze ule zlokalizowane są w trzech punkatach z fenomenalnym widokiem z wylotki: 

BeePoint - Okole

BeePoint - Łysa Góra

BeePoint - Skopiec

W sprzedaży miody: mniszkowe, spadziowe, z kwiatów białej koniczyny oraz nawłociowe. 

ekologiczne miody

pszczelarka z kapelli

Ekipa BeeKapelli

 

 

Górski miód z lasów i łąk otaczających Kapellę. 

BeeAgro

Właściciele pasieki BeeKapella Edyta i Michał oraz Tomasz właściciel Pasieki Łukawski w sezonie letnim opiekują się na przełęczy Kapella 3 milionami pszczół. Wspólnie organizujemy zwiedzanie rodzinnej pasieki, gdzie powstaje górski miód oraz przybliżamy codzienne życie rodzin pszczelich. Opowiadamy o pszczołach, ulach i pszczelarzach. Pokazujemy podstawowe prace pszczelarskie, zbijamy ramki pszczele, odkrywamy tajemnice rodzinnej miodowni, zaglądamy do ula i próbujemy dostępnych miodów.Staramy się dbać o wszystkie owady zapylające, bo dzięki nim nasz świat jest kolorowy i pełen smakołyków.

Zwiedzanie górskiej pasieki BeeKapella

Podczas zwiedzania uczestnicy otrzymują ramki pszczelarskie do samodzielnego zbicia, próbują dostępnych gatunków miodu, poznają proces pozyskiwania miodu w rodzinnej BeePracowni.
Zapewniamy kapelusze pszczelarskie oraz rękawice ochronne niezbędne w pasiece. Uczestnik powinien mieć pełne obuwie, bluzę z długim rękawem oraz długie spodnie (ochrona przed ewentualnym użądleniem).
W trakcie odwiedzin przemieszczamy się pomiędzy dwoma punktami w pasiece, to tzw. BeePointy. W jednym z nich sprawdzimy jak wygląda ul od środka. Osoby uczulone lub, które mają obawy, mogą zrezygnować z tej części programu.

Zwiedzanie górskiej pasieki BeeKapella