Gościniec


Rodzinne pokoje w górach

Komfortowe pokoje i rozległa przestrzeń...

Gościniec Kapella oferuje Państwu komfortowe pokoje z łazienką, a także w pełni wyposażoną kuchnię z jadalnią. Teren gościńca to prawie hektarowa bezpieczna, zielona przestrzeń, na której znajduje się sporo atrakcji dla małych i dużych gości Kapelli.

Położenie tuż obok Łysej Góry na wysokości 615 m n.p.m. urzeka malowniczym widokiem na KARKONOSZE, pasmo GÓR KACZAWSKICH, RUDAW JANOWICKICH oraz GÓR IZERSKICH.

Alexander von Humboldt, niemiecki przyrodnik i podróżnik, jeden z twórców nowoczesnej geografii, zaliczył widok ze wzniesienia Kapella do najpiękniejszych krajobrazów na świecie.

 

Latem i zimą...

Gościniec zlokalizowany jest 8 km od Jeleniej Góry oraz 30 km od Karpacza i Szklarskiej Poręby, natomiast czeskie kurorty Harrachov i Mala Upa oddalone są 45 km. W odległości 40 km znajduje się kameralna stacja narciarska Czarnów-SKI.

Na Kapelli świeże górskie powietrze, spokój oraz bliskość natury można połączyć z rekreacją oraz możliwością korzystania z największych atrakcji Karkonoszy, a także Krainy Wygasłych Wulkanów w Górach Kaczawskich.

Kapella miejsce przyjazne dzieciom

Rekreacja i wypoczynek...

Amatorzy pieszych wędrówek górskich i sportów zimowych znajdą na Kapelli idealne miejsce dla siebie.

Proponujemy Państwu m.in. naukę jazdy na nartach zimą oraz naukę jazdy konnej cały rok (stadnina Łysa Góra). Bliskość pieszych szlaków turystycznych oraz szlaków rowerowych zapewnia udany wypoczynek na miejscu dla całej rodziny.

Na terenie Gościńca znajduje się plac zabaw dla dzieci, niezależne miejsce na ognisko oraz grillowanie. Istnieje również boisko do piłki siatkowej i badmintona oraz rekreacyjne boisko do piłki nożnej.

Ponadto zapewniamy naszym gościom bezpłatny parking na terenie ogrodzonym i monitorowanym.

Zapierająca dech w piersiach panorama...

Panorama na kotlinę jeleniogórską oraz Karkonosze