Wycieczki


powrót

Schronisko Lucni Bouda (Czechy) wyciągiem krzesełkowym

Schronisko Lucni Bouda 1410 m n.p.m.

Odległość od Gościńca Kapella w 1 stronę:  

(Odległość podana do parkingu pod wyciagiem krzesełkowym Ski Arena Karpacz)

  około 28 km do wyciągu na Kopę w Karpaczu

Przejście niebieskim lub czerwonym szlakiem od Domu Śląskiego pod Śnieżką - około 8 km w dwie strony (pętla od wyciągu krzesełkowego).

 

Trasa przyjazna dla:

 

pieszych, narciarzy biegowych, turystów z sankami


 

Schronisko Loucni Bouda znajduje się na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego. Można tu dotrzeć od strony czeskiej z Pecu pod Śnieżką, ze Spindlerowego Mlyna lub od strony polskiej wyciągiem krzesełkowym na Kopę - karpaczskiarena, następnie do wyboru szlakiem niebieskim lub czerwonym. Z Goscińca Kapella dojazd do wyciągu to odległośc około 28 km. Pod samym wyciągiem znajduje się parking (koszt około 10 zł), następnie wjeżdżamy 4-osobową, podgrzewaną zimą kanapą na górną stację. Tu droga jest wyłożona kostką do samego schroniska  Dom Śląski  1400 m n.p.m, znajdującego się u podnóża Śnieżki - królowej Karkonoszy - 1602 m n.p.m. 

 

 

 

Przed schroniskiem ustawione są stoły, przy których można zjeść i odpocząć. Czerwonym szlakiem pokonujemy następnie trasę około 4 km, by dojść do schroniska Lucni Bouda po stronie czeskiej. Przekraczamy granicę polsko-czeską, by po około 40 minutach marszu z dziećmi spróbować pysznych rohlików - wielkich rogalów i ciasta z jagodami, wypiekanych w schornisku oraz piwa z minibrowaru na terenie schroniska - Pivovar Parohac. Szlak prowadzący do schroniska i ze schroniska do wyciągu krzesełkowego, to trasa spacerowa z niewielkimi przewyższeniami.