Aktualności


powrót

Jesień, czy zima? Nieważne, niebieski szlak na spacer:)

Nie jest tajemnicą, że najłatwiej i najprzyjemniej spacerować po górach latem. Jednak poziom trudności jeśli chodzi o przewyższenia w górach kaczawskich, jest odpowiedni nawet dla najmłodszych górołazów:) Ruszając z Gościńca Kapella, można rozpocząć wędrówką z piękną panoramą, która roztacza się z punktu panorama sudecka na przełęczy Widok. Następnie ruszyć na niebieski szlak, który prowadzi na jedno z najwyższych wzniesień gór kaczawskich - Skopiec. Należy on do Korony Gór Polskich i do tej pory był uznawany za najwyższy w tym paśmie gór.

Większość trasy to las, łąki, skaliste formacje i robiące wrażenie widoki.

 

Gorąca herbatka i przekąski obowiązkowe dla najmłodszych, gdyż po drodze nie ma żadnego punktu handlowego, wiadomo góry tylko:) Ale skarby natury, które towarzyszą po trasie mogą wynagrodzić brak słodyczy i pamiątek. W zależności od pór roku roślinność zmienia się i pozwala podziwiać swoje zaskakujące odsłony. Wycieczka może trwać godzinę, dwie lub cztery, w zależności od chęci i siły.

W każdej chwili trasę można skrócić lub wydłużyć obierając za punkt docelowy kolejne wzniesienie, widok czy przejście po konarach drzew:)