Zagroda Edukacyjna


powrót

Odkryj naszą zagrodę edukacyjną

Agroturystyka Gościniec Kapella położona jest u podnóży Łysej Góry (708 m n.p.m) w Górach Kaczawskich. Przełęcz Kapella (Widok) to miejsce określone przez znanego podróżnika i przyrodnika Alexandra von Humboldta jako jedno z najpiękniejszym widokiem na świecie. Od kilku lat wraz z prowadzeniem agroturystyki , zajmujemy się również rodzinami pszczelimi, które mieszkają w naszej pasiece pod lasem. Dzielimy się naszą pasją i miłością do wszystkich owadów zapylających, ale szczególnie pszczół miodnych Apis Mellifera.

Prowadzimy warsztaty w naszym ogrodzie doświadczeń pszczelich dla każdej grupy wiekowej. Nasza przestrzeń to prawie 2 hektary zielonego i bezpiecznego terenu, dającego możliwość doświadczania radości z odkrywania przyrody. Każde spotkanie z uczestnikami warsztatów (czy to grupowe czy indywidualne), to kreatywna zabawa na świeżym powietrzu, poznawanie świata zapylaczy poprzez obserwację i oczywiście degustacja miodu oraz naszych przysmaków, które z niego przygotowujemy.

Dla grup szkolnych i przedszkolnych proponujemy warsztaty stacjonarne i mobilne z wykorzystaniem nowoczesnych technik multimedialnych ale również młotka i ramki, które są podstawą każdego ula. Historia pszczelarstwa na terenie Podgórek sięga początków XIX wieku, zawód pszczelarza zawsze był wyjątkowy i uznawany za szlachetny, bo nie każdy może zajmować się pracowitą Apis Mellifera.

Uczestnicy warsztatów ścieżką edukacyjną prowadzącą po łące agroturystyki, docierają do Beepracowni, w której poznają zasady miodobrania i mogą posłużyć się sprzętem wykorzystywanym przez pszczelarza. Tu również można oczywiście zakupić miód z naszej pasieki BeeKapella. Wizyta na pasieczysku polega na obserwacji z bezpiecznej odległości oraz podejściu do wyselekcjonowanego ula w specjalnych kombinezonach, aby odnaleźć królową matkę i pochłonąć wiedzę na temat wylotka, czerwiu, pyłku czy mleczka pszczelego.

Po każdych warsztatach zawsze znajdzie się czas na zabawę na naszym placu zabaw, czy to na tyrolce, w domku baby jagi, trampolinie czy piaskownicy, każdy mały odkrywca natury znajdzie coś dla siebie. W razie niepogody warsztaty odbywają się w naszej sali kominkowej, co pozwala na bardziej wirtualne zwiedzanie pasieki, z zachowaniem pozostałych elementów naszej wspólnej zabawy. Panorama Sudecka, która roztacza się z przełęczy Kapella i spacer na szczyt Okole mogą opcjonalnie wzbogacić wizytę naszych gości w Górach Kaczawskich (Sudety Zachodnie). Dogodny dojazd drogą wojewódzką E365. Parking bezpłatny na miejscu. Teren bezpieczny, ogrodzony. Możliwość wypoczynku w ogrodzie na hamakach oraz miejscach przygotowanych do konsumpcji.

Programy edukacyjne realizowane w gospodarstwie

1. Kto tak hałasuje w Ogrodzie? (przedszkole, szkoła podstawowa)

pobierz

Jak zostać miodo-fanem? (młodzież i dorośli)

pobierz

Tematyka zajęć edukacyjnych

Edukacja regionalna

Edukacja regionalna

Ekologia

Ekologia

Ginące zawody

Ginące zawody

Przyroda

Przyroda

Rolnictwo i zajęcia gospodarskie

Rolnictwo i zajęcia gospodarskie

Zajęcia rekreacyjne

Zajęcia rekreacyjne

Zwyczaje i obrzędy

Zwyczaje i obrzędy

 

Zakres oferty

Program krótkich wizyt 1-3 godzin

Program wizyt całodziennych bez noclegu

Program kilkudniowy z noclegiem

Wyżywienie we własnym zakresie

Adresaci oferty

Młodzież w wieku szkolnym ( gimnazjum, szkoła średnia, studenci )

Dzieci w wieku przedszkolnym

Dzieci w wieku szkolnym (szkoła podstawowa)

Grupy specjalne

Osoby dorosłe

Osoby niepełnosprawne