Zagroda Edukacyjna


powrót

Rodzinne warsztaty w Apikrainie

Ogród Doświadczeń Pszczelich

Ogród Doświadczeń Pszczelich – Apikraina

Pszczoła – Pan czy Pani?

Rodzinny czas w BeeKapelli

 

Rolą zapylacza w naszym ekosystemie jest przenosić pyłek i tworzyć kolorowy świat roślin. W naszym Ogrodzie Doświadczeń nie tylko pszczoła miodna jest bohaterką. To dzięki niej mamy płynne złoto -nasz górski miód, który podczas warsztatów degustujemy, oceniamy barwę, smak i zapach, ale również dorodne owoce i warzywa i piękne rośliny, które możecie poznać podczas spaceru sensoryczną ścieżką w naszym Ogrodzie.  W ulu inhalacyjnym każdy w bezpieczny sposób – w pełnym kombinezonie pszczelarskim, może przyjrzeć się ciężkiej pracy, jaką w każdej sekundzie wykonują te pracowite owady.

W rodzinnej miodowni każdy może włączyć miodarkę i zrozumieć czym jest odsklepianie, jak wygląda widelec pszczelarski czy zobaczyć podkurzacz, który ma prawie 100 lat:) Pszczelarz pracuje cały rok, a niektóre prace, jak zbijanie ramek wymagają uwagi i skupienia, czego doświadczycie również na naszych warsztatach. Po warsztatach dla chętnych zapraszamy na plac zabaw, a w najbliższym czasie na karmienie królików, które mają swoją przestrzeń w Apikrainie.

Najważniejsze informacje

  • podczas zwiedzania górskiej pasieki BeeKapella uczestnikom zapewniamy stroje pszczelarskie oraz rękawice, wymagane jest pełne obuwie
  • dzieciom powinien towarzyszyć chociaż 1 opiekun
  • konieczna jest rezerwacja, w przeciwnym razie, może nie być wolnych miejsc lub nie będziemy mogli poinformować Was o odwołaniu zajęć z powodu niekorzystnej pogody.

 

Pszczoły na żywo

 

 

CZAS

 10:30 - 13:00

CENA

45 zł/os.   170 zł/ bilet rodzinny

LOKALIZACJA

Apikraina - Ogród Doświadczeń Pszczelich

Podgórki 1, 59-550 Podgórki

ZAREZERWUJ

TELEFON 

+48696095479

EMAIL 

apikraina@gmail.com

STRONA WWW

https://www.facebook.com/apikraina

WYZNACZ TRASĘ